• Výstava

Výstava

Volně přístupná výstava Jan Hus a pražská univerzita v Křížové chodbě Karolina (28.4. 2015 – 28.8.2015) se zaměřila na vztah mistra a pražské univerzity, jejímž byl studentem, učitelem i rektorem.


Námět byl členěn do jedenácti tematických celků, mezi nimi bylo zahrnuto Husovo dětství a mládí, působení na pražské univerzitě, učení a kazatelská činnost, stejně tak jako vysvětlení jeho myšlenek, které se odrazily v jeho reformním úsilí a vzdoru vůči autoritě církve. Témata doplnil poslechový program, promítané obrázky, smyčka s dokumentárním filmem Zdeňka Pojmana a doprovodný program pro děti.


Návštěvníkům byly k dispozici pracovní listy, určené zejména pro žáky základních škol a rodiny s dětmi. Pracovní listy jsou ke stažení na níže uvedených odkazech. Výstavu doprovodila mobilní aplikace obsahující základní informace o Janu Husovi, informace o výstavě formou textů, fotografií, mapky a odkazu na navigaci, průvodce výstavou, který bude obsahovat detailnější informace k jednotlivým exponátům formou fotografie a rozšiřujícího textu. Aplikace obsahuje interaktivní hry pro mladší a starší žáky, je dostupná pro tři mobilní platformy a to Android, iOS a Windows Phone. Zdarma v příslušném obchodě dle operačního systému, tedy pro Android v Google Play, pro iOS v App Store a Windows Store pro Windows Phone. (stále přístupná i po 28.8. 2015)


Sponzory akce byli: Česká spořitelna a.s., Komerční banka a.s., Sekyra Group a.s., Zentiva Group, a.s.Pracovní listy pro menší děti


Pracovní listy pro starší děti i dospěléPoslední změna: 23. září 2015 14:44 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: